Euroviisupäivä. Ei yhtään valmista käsityötä. Mennäänkö siis kissoilla?
SAM: Minua nukuttaa.
MAIA: Yritetään nyt pysyä hereillä vaan...
SAM: Joudun kohta laittamaan tulitikut silmiin, että ne pysyvät auki.
MAIA: Minullakin jo silmäluomet painavat.
SAM: Olen ihan hereillä! Lepuutan vain luomia...
....kas näin! Tarkkailu jatkuu. Tykkään tästä turvallisesta ulkoilusta keinussa. Tuuli puhaltelee ihanasti.
MERRI: Ai mitä sanoit? Joudun vähän siristelemään, kun aurinko paistaa silmiin. Ei minuakaan nukuta yhtään!
FRODO: Porukka nukkuu, vaikka pitäisi pitää vahtia! Meille kannettiin just joku koppa sisään. MIKÄ tuo on????
KIRI: Onhan tämä tosi jännittävää! Minä olen kuitenkin rohkea. Tänne voi kuulemma tulla kuka vaan kopassa kannettuna ja se otetaan hyvin vastaan. Olen kuitenkin varuillani. Alle yksivuotiaan ei kannata alkaa pullistelemaan 4 muun kissan edessä.
FRODO: Homma ohi. Nyt voi taas ulkoilla. Ai Maia? En minä sen kanssa tule toimeen... ai missä on? No en minä aina ole tulematta sen kanssa toimeen. Välillä voin tulla toimeen. Leikkiähän se vain on.
MAIA: Ai kuka Frodo? Ihan sama....
SAM: Anna tulla Merri! Päivän painit on ottamatta!
MERRI: Kannattaa olla varuillaan! Meikäpoika on tosi vaarallinen! Vai otetaanko juoksukisa? Kumpi jahtaa?
Jännittävää Euroviisuiltaa kaikille! Paras voittakoon.












Kisuja sylin täydeltä. 😀
VastaaPoistaKaikkialla, minne katsoo 😅
PoistaAuringossa on mukava loikoilla ja häikäistymisvaaran takia silmät on syytä pitää kiinni, sehän on selvä. Kukaan ei takuulla kuvitellut, että siellä olisi jotenkin väsynyttä porukkaa.
VastaaPoistaYhtään ei väsytä ketään 😄
PoistaIhanaiset kissat 🤎 - en ole varma tuleeko Euroviisuja katsottua ainakaan loppuun asti mutta ainakin jääkiekkoa meillä katsotaan 🤎
VastaaPoistaVoi kissalan väki! Mulla menisi kisat ihan ohi noiden keskellä 😍. Tosin en ole nyt niitä seurannut ollenkaan muutenkaan 🤫...
VastaaPoistaIhanat kissat ja kiva kissapostaus😺😺😺😺😺😺❤️
VastaaPoistaOn niin ihanaa vaania silmät kiinni, korvat kyllä liikkuvat mukamasnukkuvalla kissalla. Upeat kisut sinulla ja jos asuisit lähempänä toisin joskus tyttären Sinikka-kollin teille myös, hän on tapaus. Meidän Sulo köllöttelee aina kasvihuoneessa tai nurmella katveessa.
VastaaPoistaEuroviisut, kiinnostaa kyllä, mutta mökillä ei ole telkkaria. Kässyjä voi aina esitellä, vaikka ne eivät olisikaan valmiita, aina kiinnostaa!